P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
15.07.2024 - 07:53 CET Přihlášení uživatele

 

 

 

 

Pigeons Team > Fotogalerie > Forogalerie - svět holubů

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Chráněný dravec vs. mladá závodnice

Dne 7.3.2015 ukončila samice krahujce obecného život mladé a nadějné závodnice 14-066-565.
Holubička 14-066-565 dokázala vyhrát hned svůj první závod z Rokycan dne 24.8.2014, kdy na svůj holubník dolétla nejrychleji ze všech 1.137 závodníků v OS Podoubraví. Tento nerovný zápas s dravcem však neměla šanci vyhrát..
 
Jakou hodnotu pro mne měla tato mladá holubice?
Na to nedokážu objektivně odpovědět, byla na začátku své závodní kariéry, ale na mém malém holubníku není jednoduché vychovat vítěze závodu a je za tím mnoho úsilí a poctivé práce..
 
Jakou beznaděj cítí člověk, když svému koníčku - poštovnímu holubářství, věnuje nemálo volného času, energie i peněz? Jak bránit své závodníky proti přemnoženým a chráněným dravcům, kteří nemají v přírodě přirozené nepřátele?
Na to by možná dokázali odborně odpovědět "ochránci přírody". O těchto tzv. "ochráncích" mám také svoji představu - berou dotace na duchaplné projekty, jezdí ve slušných autech, bydlí většinou ve městech na sídlišti nebo v předměstských satelitech a přesně vědí (na základě naučených pouček), jak se má žít v souladu s přírodou. Problémem je, že si s chutí užívají všechny výdobytky moderní civilizace, ale ve skutečné přírodě by dlouho nevydrželi..